Virtuální realita podle Accenture zůstává jedním z klíčových trendů

Každoroční zpráva Accenture Technology Vision 2019 se zabývá klíčovými trendy v ICT technologiích. Letos společnost zmínila virtuální realitu jako součást tzv. DARQ Power, tedy klíčový pohon změn, který přináší nové mimořádné schopnosti a dovednosti a umožňují firmám vytvářet zcela novou koncepci.

V roce 2018 ve svém reportu zmínil Accenture pojem rozšířené reality (virtuální realita, augmentovaná realita) jako samostatný klíčový trend. Podle Accenture virtuální realita odstraňuje vzdálenost lidí, informací a zkušeností a transformuje způsob, jakým lidé žijí a pracují. A netýká se to pouze zábavy.

V letošním roce se rozšířená realita zmiňuje po boku dalších významných technologických inovací jako tzv. DARQ Power. Tento pojem zahrnuje technologie distribuovaných účetních knih, umělou inteligenci, rozšířenou realitu a kvantové výpočty (Quantum computing).

Accenture dále říká, že mezi lídry v oboru se dostanou společnosti, které budou nejlépe připraveni kapitalizovat hodnotu DARQ technologií, jakmile se stanou plně zralými. Více informací přináší kompletní zpráva.

Napsat komentář