Virtuální realita podle Accenture zůstává jedním z klíčových trendů

Každoroční zpráva Accenture Technology Vision 2019 se zabývá klíčovými trendy v ICT technologiích. Letos společnost zmínila virtuální realitu jako součást tzv. DARQ Power, tedy klíčový pohon změn, který přináší nové mimořádné schopnosti a dovednosti a umožňují firmám vytvářet zcela novou koncepci.

V roce 2018 ve svém reportu zmínil Accenture pojem rozšířené reality (virtuální realita, augmentovaná realita) jako samostatný klíčový trend. Podle Accenture virtuální realita odstraňuje vzdálenost lidí, informací a zkušeností a transformuje způsob, jakým lidé žijí a pracují. A netýká se to pouze zábavy.

V letošním roce se rozšířená realita zmiňuje po boku dalších významných technologických inovací jako tzv. DARQ Power. Tento pojem zahrnuje technologie distribuovaných účetních knih, umělou inteligenci, rozšířenou realitu a kvantové výpočty (Quantum computing).

Accenture dále říká, že mezi lídry v oboru se dostanou společnosti, které budou nejlépe připraveni kapitalizovat hodnotu DARQ technologií, jakmile se stanou plně zralými. Více informací přináší kompletní zpráva.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *