Navštívili jsme Virtuplex, největší prostor pro testování virtuální reality v Evropě

Většina aplikací pro virtuální realitu si vystačí s malým prostorem v interiéru o ploše několika metrů. Pokud však vaše VR projekty přesahují rozměry místnosti v interiéru, máte novou možnost, a to Virtuplex. I my jsme si nenechali ujít příležitost vyzkoušet si virtuální realitu na ploše úctyhodných 600 metrů čtverečních.

Aréna pro virtuální realitu kousek od Prahy

Virtuplex vznikl v menší původně skladové hale na kraji Prahy u Horních Počernic, a tak je ideální pro malý auto výlet z Prahy. Prostor byl pečlivě vybrán, aby byl dostatečně reprezentativní a nebyly zde žádné stavební překážky volnému průchodu ve virtuální realitě. Komplex se skládá z malého zázemí s kuchyňkou, zasedací místnosti a rozsáhlé volné plochy pro testování VR aplikací.

Virtuplex byl navržený tak, aby se hodil na řešení dispozci větších interiérů, marketingový výzkum, trénink ve virtuální realitě či unikátní workshopy virtuální reality.

Praktický prostor pro vaše VR aplikace

Pokud si pronajmete Virtuplex, získáte kompletní servis včetně bezdrátových VR brýlí, přípravy vaší aplikace pro prezentaci a instruktory pro rychlé zaškolení nováčků do používání virtuální reality. Najednou se ve virtuální realitě může pohybovat až 5 uživatelů. Maximální počet uživatelů virtuální reality vnímáme trochu jako omezení s ohledem na potenciál a velikost celého prostoru. Virtuplex se nám však jako koncept zalíbil. Pro větší projekt, kdy je zásadní rozložení a design rozsáhlých modelů, je jako stvořený.

Pokud uvažujete o vlastní VR aplikaci, nebo potřebujete poradit v oblasti virtuální reality, spojte se s námi.

 

 

Napsat komentář