Oculus letos představí dvoje brýle pro virtuální realitu, jaký bude Oculus Rift S?

Alfou a omegou úspěchu virtuální reality je kvalita zpracování a komfort brýlí pro virtuální realitu. Na tomto poli spolu soupeří zejména americký Oculus, tchajwanský Vive a platforma Windows Mixed Reality společnosti Microsft. Jedním z posledních želízek amerického výrobce je nový Oculus Rift S. Co nám jako uživatelům přinese?

Oculus představil nový model Oculus Rift S na akci Game Developers Conference. Podle Jasona Rubina, manažera společnosti stojí za záměrem nových brýlí přivést do světa virtuální reality lidí tolik nových uživatelů, kolik je jen možné. To je jeden z důvodů, proč nepřichází cela nová generace brýlí Rift 2, ale jde pouze o výrazně zlepšený stávající model, tak aby byl přitažlivý pro masy.

Nový Oculus bez senzorů

Možná z tohoto důvodu došlo ke zjednodušení celého systému, Rift S funguje samostatně a nepotřebuje žádné další senzory. Podobně jako u Windows Mixed Reality, byl osazen kamerami, které sledují své okolí. Zároveň došlo ke snížení počtu potřebných konektorů pro zapojení do PC. Tyto brýle pro virtuální realitu bude možné zapojit přes DisplayPort a jedno USB.

Za jeden z kritických faktorů také Rubin považuje cenu, a proto plánují nový Rift S prodávat za cenovku 399 dolarů. Měl by se tak vejít do částky 10000 Kč.

Za důležitý pro rozvoj virtuální reality považuje také dostatek kvalitního obsahu do virtulních brýlí, Oculus proto bude pokračovat v investicích do atraktivních titulů.

Zvažujete nákup brýlí pro virtuální realitu? Nechte si poradit od odborníků.

Oculus Rift S: Základní specifikace

Na závěr se pojďme podívat na podrobnější specifikaci VR brýlí:

Váha: O něco větší než Rift
Audio: Integrované + 3,5 mm audio jack
Rozlišení displeje: 1,280 × 1,440 na jedno oko
Obnovovací frekvence: 80 Hz
FOV: O něco větší než u Riftu
Tracking: 5 kamer, inside-out
Pohyb: 6 DoF
Kabel: 5 metrů, USB, DisplayPort 1.2

 

Napsat komentář