Nejlepší hry pro virtuální realitu podle časopisu Forbes

Jednou z výhod aplikací pro virtuální realitu bezesporu je, že je můžeme skvěle gamifikovat. Gamifikace spočívá v nasazení některých prvků her v prostředí aplikací například pro byznys, abychom zvýšili jejich efektivitu či jen zpříjemnili uživatelskou zkušenost. I proto sledujeme, jaké hry pro virtuální realitu jsou na trhu úspěšné. Pojďme si přiblížit ty VR hry, které doporučuje Forbes.com jako hry roku 2018. My jsme z nich vybrali ty nejzajímavější.

Beat Saber

Výčtu žebříčků VR her loni bezpochyby kraloval český Beat Saber, kterého se prodalo více než 100000 měsíc po vydání. Jde v podstatě o kombinaci počítačové hry a fitness. Neboť pomocí VR ovladačů se snažíme rozseknout maximum letících kostek do rytmu oblíbené hudby. Kdo vyzkouší, okamžitě zjistí, že tento nový druh zábavy je velmi chytlavý. Beat Saber rozhodně posouvá možnosti virtuální reality dál a stojí z to jej vyzkoušet.

Pixel Ripped 1989

Neskutečnou kreativitou i krásným zpracováním oplývá „hra ve hře“ Pixel Ripped 1989. Kdo jako malý hrál digihry, musí být z virtuální reality v této podobě vyloženě nadšený. Hlavní hrdina hry Nikola je závislý na digitálních hrách a vy ho doprovázíte na jeho cestách mezi realitou a fantazií. Krásná ukázka postmoderní VR aplikace.

Budget Cuts

Hra pro demotivované zaměstnance v kanceláři jak stvořená ve které se stanete jediným člověkem v rozsáhlém kancelářském komplexu, kde na vás dohlíží roboti a samozřejmě se vás snaží držet při práci. Vaším úkolem je se před nimi skrývat a bojovat ve virtuální realitě proti nim různými prostředky. Zajímavým prvkem Budget Cuts je specifická teleportovací pistole. Hra je navíc prošpikována chytrou ironií směřující ke korporátnímu světu.

Transpoze

Mezi velmi zajímavé hry pro virtuální realitu patří Transpoze. Virtuální realita si o princip puzzle přímo říká. Ve hře se pohybujete ve velmi surrealistickém světě a přitom si lámete hlavu. Abyste vyřešili puzzle, rozdělíte se na několik osob zároveň a díky prolomení principu gravitace chodíte po zdech a stropu, manipulujete s objekty a tím hledáte správné řešení. Transpoze patří mezi typické hry pro virtuální realitu, které je lepší si zahrát než popisovat.

Echo Combat

Střílečky patří ke klasice počítačových her. Svou cestu si samozřejmě v různých variantách našly i do virtuální reality. Naše doporučení pro nejlepší hry pro virtuální realitu proto doplňujem o tento žánr. Echo Combat využívá neomezené možnosti se pohybovat ve virtuální realitě. Na své protivníky tak střílíte jako volně pohybující se postavička, jako kdyby někdo vypnul gravitační pole. Hra nabízí velmi zajímavé arény a situace, takže pokud se vám zde z virtuální reality nezamotá hlava, užijete si spoustu akční zábavy.

Uvažujete o své vlastní hře pro virtuální realitu? Spojte se se s námi pro více informací.

Zdroj: Youtube.com

Napsat komentář