HTC Vive Focus Plus se zaměří na firmy

Dominance virtuální reality je zejména v oblasti gamingu. Sem také cílí většina výrobců brýlí pro virtuální realitu. Vedle HTC Vive Pro nyní taiwanská firma sází na standalone verzi Vive Focus Plus. Tedy kompaktní VR brýle, ke kterým nepotřebujete počítač. Co nevidět je začnou prodávat.

HTC Vive Focus Plus svou konstrukcí bude konkurovat podobným VR brýlím od konkurence Oculus Quest. Oproti svému jednoduššímu bratříčkovi Vive Focus nabídnou brýle tzv. 6DOF – tedy svobodu volně se s brýlemi pohybovat ve virtuálním prostoru. Vive Focus Plus také přichází na trh s vylepšenou grafikou. Rozlišení brýlí bude až 2880×1600. HTC tak slibuje v obraze více detailů a excelentní jasnost obrazu.

Jako originální Vive Focus pohání VR brýle stejný procesor Snapdragon 835 SoC. HTC však dodává, že zapracovala na zpracování setu a jeho komfortním sezení na hlavě uživatele a grafiku nahoru posunou také nové čočky. Největší zajímavostí nových brýlí pro virtuální realitu však bude možnost využívat je samostatně i ve spojení s počítačem pomocí wi-fi signálu.

Je zřejmé, že HTC svými brýlemi pro svět byznysu nasadil velmi vysokou laťku. Kalit pozitivní dojmy nám může akorát cena, která bude oproti Oculus Quest téměř dvojnásobná a to patrně 829 EUR.

Zvažujete nákup brýlí pro virtuální realitu? Nechte si poradit od odborníků.

Základní specifikace HTC Vive Focus Plus:

Tracking: World-Scale Inside-out 6DoF tracking
Displej: 3K AMOLED, 2880×1600
Pozorovací úhel: 110 stupňů
Procesor: Qualcomm® Snapdragon™ 835
Paměť: microSD™ slot (up to 2TB)
Konektor: USB Type-C
Datový přenos: Wi-Fi® 802.11a/n/ac (5 GHz)
Baterie: Vestavěná nabíjecí baterie pro až 3 hodiny provozu, 4000 mAh
Tracking ovladačů: Chirp SonicTrack™ 6DoF ultrasonic + IMU fusion tracking

Foto zdroj: Youtube.com

Napsat komentář